Budu spisovatelkou aneb proč jsem začala psát BLOG?

Vždycky mě bavilo psát. Dokonce jsem před časem (trochu delším – asi před 20-ti lety) říkala manželovi, že bych chtěla být spisovatelka. Můj báječný manžel na to vždy s úsměvem odpovídal „tak buď“. Možná už tenkrát věděl, že jednou budu.

Budu psát příběhy. Nejdříve svoje, takové, které jsem musela prožít, abych se dokázala dostat tam, kde jsem dnes.

Můj příběh si můžete přečíst ZDE

Dnes mohu psát už i příběhy svých klientů. Lidí, kteří za mnou chodí. Společně pracujeme na tom, aby dokázaly zvládnout svoje trápení a překážky, které se objevily v jejich životech a mohli se tak stát šťastným a sebevědomým člověkem.

Příběhy, život píše sám.

Žádný spisovatel takové příběhy nevymyslí. Příběhy plné života, radosti i bolesti, naplno prožitých pocitů a emocí. Plné životní moudrosti, zkušeností, někdy také proher, často však vítězství. Vždy si říkám, že takhle bych to nikdy nevymyslela.

Děkuji, že mohu být součástí jejich životů, příběhů lidí, kteří hledají cestu. Cestu, jak to či ono zvládnout. Jak pochopit, proč se mi děje zrovna tohle.

Dnes už vím, že nic není náhoda, všechno má nějaký smysl, i když si často myslíme, že je život nespravedlivý a říkáme si „proč zrovna já“.

Častokrát jsem se i já ve svém životě přesvědčila, že všechno zlé, je pro něco dobré. Někdy však k takovému zjištění dojdeme až po několika letech. Vždy nás posune zase o kousek dál. Dokážeme pochopit, že my sami jsme tvůrci svého života a že jen na nás záleží, jak budeme žít. Jak budeme vychovávat svoje děti a jak svůj život prožijeme.

Ve vesmíru je všeho dost pro všechny.

Tohle říkala moje učitelka na kurzech One Brain. Když jsem to slyšela poprvé, myslela jsem si o tom své. Jako „ tobě se to říká…..“ apod. Už jsem se jí stokrát v duchu omluvila, protože dnes vím, že měla pravdu.

Opravdu každý můžeme žít život podle svých představ, přesně takový jaký chceme.

Jen musíme připustit myšlenku, že za nás nikdo nic neudělá, že všechno co se nám děje je v naší režii a jediný, kdo může překazit náš sen, jsme jen a jen my sami.

I já si plním svoje sny, na některé jsem musela čekat několik let. Musela jsem prožít několik pádů, abych se mohla zvednout a dokázat to. Někdy s úsměvem říkám, že jsem si musela sáhnout na dno, abych se mohla odrazit.

Dnes vím, že sny se plní, jen si nesmíme zapomenout přát.

malujte - pište

Já jsem si přála, hledala a zkoušela. Měla jsem svůj sen, který si plním. Dnes jsem šťastná a spokojená žena, matka a manželka a moje heslo zní „Život je radost“. To bych chtěla učit lidi kolem sebe a radost předávat dál.

Dnes jsem autorkou a lektorkou projektu SNADNÉ UČENÍ, který pomáhá nejen dětem, ale i jejich rodičům. Projekt SNADNÉ UČENÍ vznikal několik let, musela jsem projít spoustu různých výcviků, kurzů, hledání a zkoušení.

Mám v Plzni  RADOSTNÍK – centrum terapie a osobního rozvoje, kde pořádáme spoustu zajímavých akcí a kurzů. Dělám práci, kterou miluji a která mě moc baví. Vedu kurzy artefiletiky a arteterapie, tvořím. Dělám vše, co jsem si vždy přála.

Vytvořila jsem systém, který vás i vaše děti, velmi jednoduchou a zábavnou formou naučí pojmenovat svoje pocity a emoce, naučí vás společně komunikovat a společně sdílet. Naučí vás žít tady a teď.

Malá ochutnávka je v E-booku ZDARMA, kde si můžete vyzkoušet první doporučený TIP, jak vytvořit pro sebe a svoje děti základ pro spokojený život. Můžete vykročit na cestu, která se jmenuje „Život je radost“.

Dnes píšu tenhle článek a těším se, až ho budete číst. Už teď vím, že jsou mezi vámi ti, se kterými se vydám na společnou cestu. Už teď se těším na vaše příběhy.

Budu moc ráda, když budeme společně hledat jejich šťastné konce.

A jednou, možná za pár let, všechny příběhy sepíšu a možná vydám krásnou knihu plnou příběhů. Knihu, kterou mi pomohou napsat moji klienti, možná i vy.  Splním si tak svůj dávný sen,  stanu se spisovatelkou.

 

Zdeňka Šulcová
Už více než 10 let pracuji se ženami a ukazuji jim cestu, jak objevit samu sebe Pomáhám jim najít sílu a odvahu udělat svůj první krok a být šťastná a spokojená žena.   Jsem autorka a lektorka sebe-rozvojových kurzů pro vás, potkat se můžeme také na individuálních konzultacích. Pracuji s dospělými i dětmi. Jsem přesvědčená, že pouze šťastná máma může vychovat šťastné děti.   Setkat se můžeme také na živých kurzech, které pro vás připravuji. Provázím vás také on-line kurzy a podporuji ve FB skupině Šťastná a spokojená žena.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.