Reference aneb to co mě opravdu nabíjí a dává mojí práci smysl

 

Děkuji za setkání s p. Šulcovou, která mi otevřela oči. Měla jsem možnost účastnit se kurzu ARTE hrátky pro ženy a také akce, která byla připravena pro rodiče a děti. Můj syn navštěvuje kurzy pro děti, které paní Šulcová vede. Dokáže velmi citlivě komunikovat s dětmi i o věcech, které jsou pro ně hodně nepříjemné. Můj syn se na akce s ní vždy velice těší a když ho něco trápí nebo se mu o něčem nechce mluvit, vždy odpoví, že to řekne jenom paní Šulcové. Ještě jednou děkujid.
Zuzana H.
Tušila jsem, že Aničce paní Zdeňka, prostředí i děti pomůžou. Naučila se zvládnout jednoduché cviky, které jí pomáhají zvládnout situace, kdy se cítí nejistá a nevěří si. Na každý kurz se moc těšila a skvěle zapadla mezi ostatní děti. Děti Aničce radily v situacích, kdy nevěděla, jak se zachovat a lektorka je jemně naváděla a povzbuzovala. Paní Zdeňka má děti velmi ráda a je cítit, že svou práci miluje a dělá naplno.
maminka Vlaďka S.
Byl to krásný víkend plný zážitků. Od začátku až do konce to bylo milé, zajímavé a plné myšlenek, emocí. Jsem stále duchem na Šumavě a jsem teď taková tichá, zahloubaná do sebe. Je to příjemné.
Helena Bělohubá
Dostala jsem šanci být u zrození radosti, pokoření smutku, dostala jsem šanci vnímat sama sebe a zjistit, že potřebuji občas i já zachránit, dostala jsem šanci poznat lásku, bolest, hloubku našeho myšlení, ale hlavně jsem poznala úžasné bytosti, které naplnili mé srdce štěstím, protože díky člověku, kterého si nesmírně vážím, že jsem mohla být tou kapkou naděje pro ně.
Lucie Pechová
Zdeničku Šulcovou jsem poznala přes kineziologii. V duchu stále děkuji člověku, který mě na ni dal kontakt. Bylo a stále je to pro mě setkání: • s půvabným a laskavým člověkem po všech stránkách • s dokonalou profesionalitou a lidskostí • s bytostí, která mě pomohla, pomáhá, inspiruje a posouvá dál Naše další společná cesta překročila hranice kineziologie a vše co se po této cestě odehrává, je inspirující, osvobozující, motivující, objevné a krásné. Naše kineziologické setkání pozitivně ovlivnilo mé zdraví, přineslo vnitřní klid a zbavilo mě obav. Naše ostatní setkávání mě přináší radost, nalézání nových zkušeností a setkávání s dalšími skvělými lidmi Zdeničku bych doporučila všem, kteří hledají klid, zdraví, pohodu, cestu k sobě, cestu k ostatním doporučji – poznejte ji.
Alena Sklenickova
V rámci své přípravy na výtvarný kroužek, s prvky arteterapie a artefiletiky, který jsem zamýšlela nabízet pro děti i dospělé, jsem se seznámila s paní arteterapeutkou Zdeňkou Šulcovou. Paní Šulcová již měla bohaté zkušenosti v oblasti práce s dětmi, kde užívala prvky arteterapie a artefiletiky. Vedla již dlouhou dobu své centrum Radostník, kde pracovala jak s dětmi, tak s rodiči. Po domluvě se Zdeňkou jsem měla možnost být přítomna hodiny nazvané artehrátky s dětmi. V průběhu hodiny byly děti aktivně zapojeny do práce, měly možnost nahlédnout jak do svého nitra, tak prostřednictvím závěrečného sdílení vytvořeného díla, do světa svých kamarádů. Také jsem pozorovala, jak přítomnost „imaginárního“ kamaráda Edy Radostníka děti nabudila k další akci a zapojila je do hry. Hodina se mi velmi líbila. Ke Zdenčině přístupu k dětem mohu říci, že svoji práci dělá jak srdcem, tak užívá veškeré získané vědomosti a zkušenosti. Zdenčina práce spočívá, v práci také především s dětmi, které jsou nějakým způsobem handicapované, ať už mají problémy se soustředěním či jiné poruchy učení, kdy hodiny artehrátek jim pomáhá zklidnit se a lépe se soustředit.
Mgr. Lenka Kindelmannová
Obrátila jsem se na Zdeňku, protože jsem se sama v sobě ztrácela a nevěděla jsem kudy kam. Cítila jsem, že potřebuji něco změnit. Ale nevěděla jsem co, ani jak. Díky opakované terapii jsem dokázala najít sama sebe, svoji hodnotu a směr. Přestala jsem hledat výmluvy a začala hledat způsoby k tomu, aby byl můj život lepší na všech úrovních a začala se věnovat tomu, co mě vždy přitahovalo – aromaterapii.
Šárka Beranová