SNADNÉ UČENÍ

Projekt jehož jsem zakladatelkou, autorkou a zároveň také lektorkou. Projekt, který je moje srdcová záležitost :-)

 • Velmi jemným, jednoduchým a zábavným způsobem naučíme vaše děti, cítit se lépe, důvěřovat ve svoje schopnosti a věřit, že vždy dokážou najít správné řešení pro svoje „trápení" a „problémy".
 • Pomůžeme vám rodičům najít k cestu k vašim dětem, naučíme vás společně komunikovat. Ctít a respektovat svoje děti, vnímat každého jako individualitu a osobnost.

Pomáhá dětem a jejich rodičům spolu lépe komunikovat.

První myšlenka projektu „SNADNÉ UČENÍ“ vznikla v r. 2010. Měla jsem několik let vystudovanou metodu ONE BRAIN (kineziologie) a mými klienty byly z velké části děti, které si řešily svoje, jak fyzické, tak i psychické problémy (například jak zvýšit sebevědomí, jak se zbavit stresu, specifické poruchy učení, dysgrafie, dyslexie). Velice mě překvapovalo, jak velmi malé děti musí čelit závažným problémům, které velmi zásadně ovlivňují jejich životy.

Stále jsem přemýšlela, jak jednoduchým způsobem vytvořit „něco“, co by dětem dokázalo pomoci s jejich problémy a poruchami učení a soustředění, jak  zvládnout a posunout je o kousek blíž ke kvalitnímu životu. K tomu, aby si uvědomily, že

 • je velmi důležité vážit si sám sebe,
 • je v pořádku mít pocity a emoce,
 • je důležité mít zdravé sebevědomí a potřebnou sebejistotu
 • a dokázaly věřit, že když doopravdy chci, je možné zvládnout úplně všechno.

A proto jsem založila projekt SNADNÉ UČENÍ.
Jeho součástí jsou kurzy, workshopy a pomůcky, které pomáhají ...

Podívejte se na stránky projektu SNADNÉ UČENÍ a dozvíte se vše, co vám zajímá.


Eda Radostník

Ahoj, jsem mravenečník Eda Radostník. Do všeho strkám svůj dlouhý nos, všechno mě zajímá a baví. Rád maluji, kreslím, cvičím a dělám spoustu dalších věcí.

Budu moc rád vaším průvodce na  SNADNÉ UČENÍ. Budu si s vámi povídat. Budu vždycky u vás, když mě budete potřebovat. Naučím vás spoustu nových věcí. Nové cviky, které vám pomohou zlepšit soustředění ve škole, „zapnout uši" a „probudit oči". Získáte tak sebejistotu, sebedůvěru a zjistíte, že dokážete všechno, co si budete přát.

Budeme mít společně hodně zážitků a také nových kamarádů. Nevěříte? Tak to přijďte zkusit. Budu se na vás těšit. Eda R.


Dětství je začátek našeho života, kdy se učíme a vytváříme si naše systémy přesvědčení. Také ale různé bloky, které nám mohou přinést do života spoustu zbytečných překážek. Proto pomozte vašim dětem, naučit se překážky překonávat.

Sami cítíme, že když je nám dobře, máme dobrou náladu, jsme vnitřně spokojeni a šťastni, dokážeme procházet životem s lehkostí, dokážeme rozdávat lásku a pocit pohody dál, svojí rodině, svým přátelům a svému okolí. Dovolte to samé prožívat také svým dětem.

... nebo se na cestu vydejte společně s vašimi dětmi, uvidíte jaké zážitky a úžasné společné okamžiky vás všechny dohromady čekají. To je něco, co nám nikdo nikdy nevezme.

KURZY projektu SNADNÉ UČENÍ pro vás a vaše děti :-)

Původně byl projekt SNADNÉ UČENÍ  určený pouze pro děti. Na závěr každého kurzu se vždy uskuteční setkání rodičů s lektorem, který je seznámí s tím, co děti na kurzu dělaly, jak individuálně  pracovaly a jak se zapojovaly do společné práce.

Tato setkání byla vždy velmi pozitivně příjímána všemi rodiči. Velmi často se zde otevřela vášnivá debata, jak s dětmi komunikovat, jak reagovat v určitých situacích. Rodiče byli překvapeni, jak jejich děti na kurzech pracují a jaká témata se otevírají, informace pro ně byly přínosné.

Také často rodiče otevřeně přiznávali, že dělají spoustu chyb, které by rádi napravili, ale neví jak na to. Proto vznikl cyklus SNADNÉ UČENÍ III. - společné kurzy pro děti a jejich rodiče.Projekt SNADNÉ UČENÍ se skládá ze tří cyklů:

Každý cyklus kurzů obsahuje tři tématicky zaměřené kurzy, kurzy na sebe navazují.

cyklus SNADNÉ UČENÍ I.

... pro děti

TÉMATA jednotlivých lekcí:

 • Náladometr
 • Škola a JÁ
 • Sebejistota, sebevědomí a JÁ

cyklus SNADNÉ UČENÍ II.

... pro děti

TÉMATA jednotlivých lekcí:

 • Moje rodina
 • Moje schopnosti/talenty
 • Moje tělo

cyklus SNADNÉ UČENÍ III.

... pro děti a rodiče

TÉMATA jednotlivých lekcí:

 • Vizitka naší rodiny
 • Hledáme společné téma
 • Místo dětí v našem životě

Kurzy jsou poskládány tak, aby na sebe jednotlivě a systematicky navazovaly. Děti tak hravou formou projdou nenáročným výcvikem, kdy se naučí např. pojmenovat svoje pocity a emoce, které prožívají. Absolvováním kurzů získají sebejistotu a sebedůvěru. Tím samozřejmě také víru ve vlastní schopnosti, což je obrovský dar do jejich dalšího života.

POMOZTE DĚTEM NAJÍT SEBEVĚDOMÍ, PROJÍT DĚTSTVÍM ZLEHKA A S RADOSTÍ.

Naše kurzy jsou začátek cesty, která je pro každé dítě velmi důležitá

.. nebo se na cestu vydejte společně s vašimi dětmi, uvidíte jaké zážitky a úžasné společné okamžiky vás všechny dohromady čekají. To je něco, co nám nikdo nikdy nevezme. Budu se těšit, že se na vaší cestě společně potkáme.

 Na kurzech naučíme děti, jak se velmi jemným způsobem zbavit strachu a stresu, najít sebejistotu a sebevědomí.


 • SNADNÉ UČENÍ - chcete se dozvědět více o projektu?
  O projektu pro děti a jejich rodiče. O projektu, který vám pomáhá najít sebejistotu, sebevědomí a víru v sebe.
 • Chcete se naučit lépe komunikovat se svými dětmi? Lépe vnímat jejich, ale také svoje potřeby?
  Díky tomu se budou dít u vás doma zázraky :-)
 • Chcete udělat ze školní přípravy a domácích úkolů zábavu? Víme jak na to.
  Naučíme vás jednoduché cviky, které vám pomohou zapojit obě mozkové hemisféry. Budete cvičit s Edou Radostníkem a bude vás to jistě bavit.
 • Chcete zažít u vás doma s dětmi pohodu?
  Naučíte se vzájemně se respektovat, nebudete se hádat a zlobt se na sebe. Naopak, budete se na sebe těšit.
 • Chcete poznat osobně Edu Radostníka?
  Budete mít nového kamaráda, který je vždycky připravený vás vyslechnout a být vám na blízku.

Děti se naučí pojmenovat svoje emoce, zvládat strach a stres, který musejí ve svém životě překovávat.


Je spousta otázek, které bychom si mohli položit. Na některé z nich se hledají odpovědi lépe, na některé hůř. Kurzy SNADNÉ UČENÍ jsou účinnou metodou, která pomáhá nalézt odpovědi na naše otázky. Pro děti příjemným a jednoduchým způsobem se dostaneme na kloub problému, který naše dítě trápí a pokusíme se společně nalézt způsob jeho řešení.

Sami cítíme, že když je nám dobře, máme dobrou náladu, jsme vnitřně spokojeni a šťastni, dokážeme procházet životem s lehkostí, dokážeme rozdávat lásku a pocit pohody dál, svojí rodině, svým přátelům a svému okolí. Dovolte to samé prožívat také svým dětem.


Podívejte se na stránky projektu SNADNÉ UČENÍ a dozvíte se vše, co vám zajímá.

Potřebujete se na něco zeptat? Máte dotaz něbo nějakou poznámku.

Napište mi...

Co o kurzech říkají rodiče a děti :-)

Jindrovi se na Snadném učení líbilo a máme pocit, že se ujistil o tom, že je možné mluvit o větším množství témat, než si kdy myslel. A navíc se vyjádřil, že na hodiny k Vám kdykoliv a rád. Tak s ním, prosím, počítejte na další část Snadného učení. My si teď už jen přejeme, aby si vše - kroužky i Snadné učení - časově sedly.

SNADNÉ UČENÍ - maminka Hanka B., syn Jindra

O kurzu jsem se dozvěděla z letáčku a tušila jsem, že Aničce paní Zdeňka, prostředí i děti pomůžou. Naučila se zvládnout jednoduché cviky, které jí pomáhají zvládnout situace, kdy se cítí nejistá a nevěří si. Na každý kurz se moc těšila a skvěle zapadla mezi ostatní děti. Děti Aničce radily v situacích, kdy nevěděla, jak se zachovat a lektorka je jemně naváděla a povzbuzovala. Paní Zdeňka má děti velmi ráda a je cítit, že svou práci miluje a dělá naplno. Velmi děkujeme.

SNADNÉ UČENÍ - maminka Vlaďka S., dcera Anička

Děkuji za setkání s p. Šulcovou, která mi otevřela oči. Měla jsem možnost účastnit se kurzu ARTE hrátky pro ženy a také akce, která byla připravena pro rodiče a děti. Můj syn navštěvuje kurzy pro děti, které paní Šulcová vede. Dokáže velmi citlivě komunikovat s dětmi i o věcech, které jsou pro ně hodně nepříjemné. Můj syn se na akce s ní vždy velice těší a když ho něco trápí nebo se mu o něčem nechce mluvit, vždy odpoví, že to řekne jenom paní Šulcové. Ještě jednou děkuji

maminka Zuzana H., syn Jakub, Plzeň

Náhodné setkání se Zdeňkou Šulcovou mi poskytlo informaci o možnosti kurzu arteterapie pro děti. Její pozitivní zkušenosti mě přesvědčily a přihlásila jsem devítiletého syna na hodiny arteterapie. Před první hodinou měl syn obavy, ale Zdeňka si ho svým přístupem velmi rychle získala, takže začal kurz navštěvovat pravidelně. Já jsem zaznamenala výraznou změnu v tom, že začal vyjadřovat své pocity....Po každém arte je veselý, uvolněný a sdílný. Doporučuji všem rodičům vyzkoušet tuto cestu - budou se cítit v rovnováze nejen jejich děti, ale i oni.

Alice Monhartová, www.skutecnezdravaskola.cz

Na svém blogu vás také občas nechám nahlédnout do příběhů klientů. Někdy jsem opravdu přítomna zázrakům, které se dějí v našich životech. Často novým pochopením a novým začátkům. Děkuji vám, že mohu být "u toho" s vámi.

Články na téma SNADNÉ UČENÍ na mém bogu - ZDE.

Malá ochutnávka - kurzy SNADNÉ UČENÍ nás baví :-)

Vyzkoušejte si TIP na doma, který doporučuje Zdeňka Šulcová

 

Na zkoušku si můžete stáhnout e-book ZDARMA, kde vás pro začátek seznámím alespoň s jedním tipem - Jak mít doma šťastné a spokojené dítě a být zároveň šťastný a spokojený rodič - tak jako jsem já.


Chcete být spokojeným rodičem? Mám pro vás TIP