KURZY A SEMINÁŘE PRO RODIČE A DĚTI

Víkend pro RODIČE

Pokud budeme my dospěláci - rodiče umět přistupovat ke svému životu, tak jak doopravdy chceme, budeme pro svoje děti úžasným a tím nejlepším vzorem.


projekt SNADNÉ UČENÍ - společně pro děti a rodiče

Projekt SNADNÉ UČENÍ obsahuje také jeden cyklus kurzů pro společnou práci dětí a rodičů.

Každé dítě je jiné, každé dítě potřebuje jiný přístup. Ale jak to udělat, aby vše fungovalo v rodině společně. Neexistuje žádné universální řešení, žádná výchovná příručka. Vždy musíme najít svůj individuální přístup ke každému dítěti. Milovat ho bez podmínek, nastavit si pravidla, která budou vyhovat všem členům v rodině. Více informací ZDE...

Potom se začnou dít zázraky. Uvidíte 🙂

Pomáháme dětem zvýšit si sebevědomí a zvládnout specifické poruchy učení


Loučíme se s prázdninami

Uskutečníme poslední prázdninové setkání, kde si budeme hrát, malovat a přát si.

Každé prádzniny jednou končí a my se s prázninami pravidelně loučíme. Společně se na konci práznin scházíme rodiče a děti, malujeme, tvoříme a hrajeme si. Na závěr si opékáme buřty, přidejte se k nám :-). Více informací...


JÁ rodič

Cyklus osmi kurzů, které na sebe volně navazují

Naše děti jsou zdrcadlem toho, jak žijeme my.


MAMI, TATI pojď si hrát...

Kurzy pro vás a vaše děti (skupinová artefiletika)

Společné práce, společné tvoření vytváří společné vzpomínky, upevňuje vztah mezi námi rodiči a dětmi. Pomáhá často otevřít prostor i k tématům o kterých se nám někdy špatně hovoří. Neumíme najít ta správná slova nebo sami nevíme, jak danou situaci řešit. Odpovědi na naše otázky máme uvnitř sebe, pojďme je společně nalézt. Více informací ZDE...

 

Matky a dcery

Kurz pro vás připravujeme


Potřebujete se na něco zeptat? Máte dotaz něbo nějakou poznámku.

Napište mi...

 

ARTETERAPIE  a ARTEFILETIKA

Často se říká, že artetearpii můžeme jako léčbu uměním (nejen výtvarným…). Pro práci je možné využívat různé výtvarné techniky, není zde kladený důraz na výsledek, jako v různých hodinách nebo kroužcích výtvarné či jiné výchovy.

Já mám raději vyjádření, že se jedná o proces tvoření.  Mám zkušenost, že když se řekně léčba uměním, spousta z nás odpoví "Já ale neumím malovat", "Pastelky jsem měl/a v ruce naposledy ve škole, tak to není nic pro mě".

Malovat a tvořit můžeme opravdu všichni. Malujeme na určité téma, určitou barvou nebo třeba "Jak se dneska mám". Můžeme malovat cokoliv. Samotné malování léčí.


Výtvarné vzdělání ani schopnosti nejsou vůbec zapotřebí. Vyjadřovat se malováním může opravdu každý člověk. Co je důležité - CHCI a DOKÁŽU TO 🙂

Není důležité, jaký bude výsledek, zda obrázek či jiný výtvor bude krásný. Je velmi důležité uvědomit si, to co se v člověku děje, jaké emoce a pocity nás při tvorbě napadají. Nevytváříme umělecká díla, která budeme vystavovat v galeriích, ale vytváříme obrazy naší duše, našeho nevědomí.

Arteterapii můžeme použít jako prostředek komunikace a sebevyjádření, dovoluje nám projevit svojí přirozenou tvořivost, uvolňuje napětí, odbourává stres z každodenního života. Dovoluje nám se na chvilku zastavit, pohlédnout na svůj život skrze štětec nebo pastelku. Uvědomit si svojí „opravdovou tvář“ a dovolí nám nahlédnout pod pokličku našeho vnitřního JÁ.

 •     Je možné pracovat individuálně nebo ve skupině.
    V průběhu tvoření si dovolíme uvolnit naše myšlenky, uvědomíme si také svoje touhy a přání. Pokusíme se pochopit a překonat překážky, které nám brání k jejich splnění, najdeme podstatu svých problémů.

    Výsledná práce nám dává zpětnou vazbu a pravdivé odpovědi na otázky, které nás tíží. Pomůže nám najít v sobě sílu a chuť pro jejich  řešení, někdy jen tím, že se mohou odkrývat další souvislosti spojené s tématem, které byly schované někde v nás.


Mám pro vás a vaše děti připravené kurzy a semináře artefiletiky a arteterapie.

Na všech našich kurzech vám velmi jemným způsobem pomůžeme zbavit se stresu, najít sebejistotu a sebevědomí. Vše, co je potřebné ke zdravému a šťasnému životu. Vše, co si musíte najít vždycky jen vy sami.


Co můžete od kurzu nebo semináře očekávat

... na co se můžete těšit 🙂

 • Dokážete se, přiblížit ke svému JÁ
 • Pojmenujete svoje touhy a přání
 • Uvědomíte si, jak jste pro sebe „důležití“
 • Vyjádříte i to, co neumíte říci slovy
 • Probudíte v sobě svojí tvořivost a kreativitu
 • To, co se zdá jako neřešitelný problém, získá svůj tvar a bude možné podívat se i z jiného úhlu
 • Pokud budete k sobě upřímní, může vám být někdy i smutno
 • Můžete se prostě přijít tzv. „vykreslit“
 • Můžete přijít vyzkoušet něco nového
 • Při skupinových setkáních je velmi zajímavá a přínosná zpětná vazba skupiny

Co od kurzu nebo semináře opravdu neočekávejte

... nikdo za vás nikdy nic neudělá 🙂

 • Žádné diagnostiky a výklady z obrázků – odpovědi na svoje otázky máme v sobě každý sám
 • Rady co a jak máte dělat – víme vždy nejlépe sami, co máme dělat, jen musíme najít odvahu si to přiznat

Veškeré info o kurzech a dalších pořádaných akcích naleznete v odkazu KALENDÁŘ AKCÍ 

Pro vaše děti jsou ještě připravené speciální KURZY pro děti - projekt SNADNÉ UČENÍ.