KURZY A SEMINÁŘE PRO ŽENY

 • Zde vám  představuji všechny semináře a kurzy, které mám pro vás připravené.
 • Jejich aktuální termín konání si prosím ověřte v KALENDÁŘI akcí.

ARTE večer aneb "Jak štětce a pastelky vypráví naše příběhy"

Jedenkrát v měsíci se budeme společně setkávat, tvořit, pracovat, sdílet a podporovat se... .
Přijďte se setkat, odpočinout si, zažít setkání plné porozumění a podpory. Setkání, kde štětce a pastelky vypráví příběhy.

Více informací ZDE...


ARTE HRÁTKY pro ŽENY aneb "Jak poznat samu sebe"

Pokud jste otevřeni k tomu, nahlédnout na obrazy vaší duše, dát jim tvar, barvu a pohyb, pak je tento kurz určený právě pro vás. Zaměříme se na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů. Budeme se setkávat v kruhu žen, pracovat jak individuálně, tak společně, sdílet, podporovat se... Naslouchat svému JÁ, svému tělu a hledat souvislosti.

  Více informací ZDE ...


online kruz - Zdeňka Šulcová

ARTE ateliér

Pokud máte chuť a jste otevřeni k tomu, nahlédnout na obrazy vaší duše, dát jim tvar, barvu a pohyb, pak je tento kurz určený právě pro vás. Zaměříme se na objevování sama sebe a odkrývání skrytých vnitřních zdrojů. Budeme se společně setkávat, tvořit, pracovat, sdílet a podporovat se...

Více informací ZDE...


Čakrové setkávání

UVOLNĚNÍ - MALOVÁNÍ - LÉČENÍ - TANEC - ODMĚNA, tohle jsou slova, která charakterizují čakrové setkání.
Každé naše setkání bude zaměřené vždy na jednu čakru. Vyzkoušíme si automatickou/intuitivní kresbu, budeme tančit a společně tvořit, pracovat a sdílet...

Více informací ZDE...


Víkendy pro ženy

Je to již naše tradice. Pravidelně (vždy v říjnu) jezdíme s menší skupinou žen na prodloužený víkend na Šumavu.

Vždy nás čeká spousta úžasných chvil, nová setkání a nové zážitky, které nás vždy posouvají o kousek dál. Hlavně ale setkání se svým vlastním JÁ, sebe-zkušenost, sebe-poznání, možnost něco změnit, objevit a pochopit. Pojeďte s námi, zažít si podporu skupiny a zkušenost, že svět je barevný víc, než si myslíte. Více informací ZDE...


ARTE HRÁTKY pro ŽENY aneb "Jak poznat samu sebe" - POKRAČOVACÍ KURZ

Ženy se po skončení ARTE hrátek často ptaly - Co bude dál? Jak mohou pokračovat?

Pokud máte chuť pokračovat v začaté práci svého rozvíjení, máte chuť dále hledat obrazy vaší duše. Znovu a znovu jim dávat tvar, barvu a pohyb, pak se budu těšit na další setkávání s vámi. Myslím, že nejen já. Budeme se znovu společně setkávat, tvořit, pracovat, sdílet a podporovat se... Více informací...


AUTOMATICKÁ KRESBA

Automatickou kresbu můžete jako terapeutickou metodu nebo jen jako techniku,  tzv. se „vykreslit“ ze svých nepříjemných pocitů či bolesti  a nebo právě naopak, to krásné co prožíváte zachytit na papír.

Vůbec zde není nutné, zda je člověk nadaný či schopný kreslit.  Je jen důležité, aby byl k sobě pravdivý a dovolil pastelce se pohybovat tak, aby mu vzniklá kresba vyplavila na povrch ty nejskrytější touhy, pocity, přání, bolesti, vše jen tak „beze slov“.  Více informací ZDE ...


Potřebujete se na něco zeptat? Máte dotaz něbo nějakou poznámku.

Napište mi...

 

ARTETERAPIE  a ARTEFILETIKA

Často se říká, že artetearpii můžeme jako léčbu uměním (nejen výtvarným…). Pro práci je možné využívat různé výtvarné techniky, není zde kladený důraz na výsledek, jako v různých hodinách nebo kroužcích výtvarné či jiné výchovy.

Já mám raději vyjádření, že se jedná o proces tvoření.  Mám zkušenost, že když se řekně léčba uměním, spousta z nás odpoví "Já ale neumím malovat", "Pastelky jsem měl/a v ruce naposledy ve škole, tak to není nic pro mě".

Malovat a tvořit můžeme opravdu všichni. Malujeme na určité téma, určitou barvou nebo třeba "Jak se dneska mám". Můžeme malovat cokoliv. Samotné malování léčí.


Výtvarné vzdělání ani schopnosti nejsou vůbec zapotřebí. Vyjadřovat se malováním může opravdu každý člověk. Co je důležité - CHCI a DOKÁŽU TO 🙂

Není důležité, jaký bude výsledek, zda obrázek či jiný výtvor bude krásný. Je velmi důležité uvědomit si, to co se v člověku děje, jaké emoce a pocity nás při tvorbě napadají. Nevytváříme umělecká díla, která budeme vystavovat v galeriích, ale vytváříme obrazy naší duše, našeho nevědomí.

Arteterapii můžeme použít jako prostředek komunikace a sebevyjádření, dovoluje nám projevit svojí přirozenou tvořivost, uvolňuje napětí, odbourává stres z každodenního života. Dovoluje nám se na chvilku zastavit, pohlédnout na svůj život skrze štětec nebo pastelku. Uvědomit si svojí „opravdovou tvář“ a dovolí nám nahlédnout pod pokličku našeho vnitřního JÁ.

 •     Je možné pracovat individuálně nebo ve skupině.
    V průběhu tvoření si dovolíme uvolnit naše myšlenky, uvědomíme si také svoje touhy a přání. Pokusíme se pochopit a překonat překážky, které nám brání k jejich splnění, najdeme podstatu svých problémů.

    Výsledná práce nám dává zpětnou vazbu a pravdivé odpovědi na otázky, které nás tíží. Pomůže nám najít v sobě sílu a chuť pro jejich  řešení, někdy jen tím, že se mohou odkrývat další souvislosti spojené s tématem, které byly schované někde v nás.


Mám pro vás a vaše děti připravené kurzy a semináře artefiletiky a arteterapie.

Na všech našich kurzech vám velmi jemným způsobem pomůžeme zbavit se stresu, najít sebejistotu a sebevědomí. Vše, co je potřebné ke zdravému a šťasnému životu. Vše, co si musíte najít vždycky jen vy sami.


Co můžete od kurzu nebo semináře očekávat

... na co se můžete těšit 🙂

 • Dokážete se, přiblížit ke svému JÁ
 • Pojmenujete svoje touhy a přání
 • Uvědomíte si, jak jste pro sebe „důležití“
 • Vyjádříte i to, co neumíte říci slovy
 • Probudíte v sobě svojí tvořivost a kreativitu
 • To, co se zdá jako neřešitelný problém, získá svůj tvar a bude možné podívat se i z jiného úhlu
 • Pokud budete k sobě upřímní, může vám být někdy i smutno
 • Můžete se prostě přijít tzv. „vykreslit“
 • Můžete přijít vyzkoušet něco nového
 • Při skupinových setkáních je velmi zajímavá a přínosná zpětná vazba skupiny

Co od kurzu nebo semináře opravdu neočekávejte

... nikdo za vás nikdy nic neudělá 🙂

 • Žádné diagnostiky a výklady z obrázků – odpovědi na svoje otázky máme v sobě každý sám
 • Rady co a jak máte dělat – víme vždy nejlépe sami, co máme dělat, jen musíme najít odvahu si to přiznat

Veškeré info o kurzech a dalších pořádaných akcích naleznete v odkazu KALENDÁŘ AKCÍ 

Pro vaše děti jsou ještě připravené speciální KURZY pro děti - projekt SNADNÉ UČENÍ.