„Pomáhám ženám najít cestu ke spokojenosti. Najít a využít svůj potenciál a sílu.
Objevit svoji krásu. Tvořit si život podle svých představ. Být sama sebou."

Zdeňka Šulcová

Lektorka sebe-zkušenostních a sebe-rozvojových kurzů a seminářů, autorka e-booků, zakladatelka projektu Snadné učení, školitelka pro firmu Just…, miluju svoji práci.  
Cesta osobního rozvoje a výzev mě baví, jsem vaše nadšená průvodkyně.
Jsem ŽENA, milující a milovaná manželka, maminka a dnes už i babička.

Jsem šťastná a spokojená žena, která miluje život a svojí rodinu. Mám krásný vztah se svým mužem a se svými dětmi. Vždy jsem si přála žít v domě s velikou zahradou o kterou budu s láskou pečovat. To dnes mám a tvořím si svůj svět.

Jsem šťastnou ženou, maminkou, dnes už i babičkou :-)

Moje práce mě naplňuje, je mojí vášní a mým velkým koníčkem. Mám kolem sebe lidi, se kterými je mi fajn. Těším se ze života, protože dnes už vím, že si ho sama tvořím. Všechny překážky, které přijdou, dokážu zvládnout.

Mám ráda lidi, učím je najít cestu, jak být ve svém životě šťastný a spokojený človek. Cítím, že to je můj talent, moje poslání a mám radost, když se mi to daří.

Vytvářím programy pro osobní rozvoj dětí i dospělých, jsem autorkou projektu SNADNÉ UČENÍ a již několik let pomáhám dětem a jejich rodičům zvládat různé životní situace.
Učím je spolu - pracovat a spolu - komunikovat. Tak, aby dokázali společně i samostatně nalézt sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti. 

 

autorka, zakladatelka a lektorka projektu SNADNÉ UČENÍ
autorka a lektorka programů - semináře a kurzy pro děti a dospělé s využitím artefiletiky a arteterapie
arteterapeutka - členka ČAA (Česká arteterapeutická asociace )
Pedagogické minimum
Výcvik v artefiletika a arteterapie CULTIO - PhDr. Mariana Štefančíková, Ph.D., Imaginativní techniky, Psychosomatika, Psychologický výklad pohádek
Výcvik metody One Brain, studium od r. 2005 (Mgr. Miroslava Rutová - ČR, Ing. Zuzana Fečková – SR, Johanna Lehnner – RA, Alie Relker – NL, Daniel Whiteside – USA), Consultant practicum – březen 2014
Bachova květová terapie - konzultant, certifikovaný praktik BIEP 
Práce s traumatem u dětí - Maggie Kline (USA)
Práce s časovou osou - Institut rodinné trapie a psychosomatické medicíny (MUDr. Chvála, MUDr. Trapková)
Rodinné mapy (sociální anamnéza a diagnostika rodiny) - Triadis, o.p.s.
OSOBNÍ TOTEM - (The Personal Totem Pole Process©) je unikátní systém a metoda vycházející z aktivní imaginace, kterou vyvinul C.G. Jung (aktivní imaginace a práce se silovými zvířaty), Eligio Stephen Gallegos
Mandaly, sebepoznání - MUDr. Iveta Špatenková
Aktivní imaginace
jako metoda zkoumání struktury nevědomí a jeho obrazů - Kamila Ženatá
Hra malováním/Jeu de Peindre - Martina Weissgerber (Francie)
Praktické vedení lidí, Praktický leadership - Gustav Käser Training International
TA 101 - základní  vzdělání v transakční analýze - PhDr. Radmila Pikorová PTSTA

Stále se snažím vzdělávat se v oblatech arteterapie, psychoterapie, rodinné terapie. Měla jsem tu čest pracovat s výše uvedenými lektory a dále také s Miroslav Huptych, Ephrat Huss (Izrael), Jan Mühlfeit,  a mnoho dalších...

Nejdůležitější školou mého života je však úloha-role maminky našich dětí, která byla velmi zásadní pro uvědomění a důležitá, startovací pro moji práci. Uvědomila jsem si, že pouze šťastná máma může vychovat šťastné děti. Více si může přečíst v mém příběhu.

_______________________________________________________________________

“Když jsem se ale podívala na svoje děti, věděla jsem, že si to nezaslouží. Naopak, děti si zaslouží mít doma šťastnou mámu, která je dokáže milovat a dát jim spoustu lásky, na kterou čekají. Ne takovou, která se bude litovat, že se něco nepovedlo nebo která bude hledat viníky, kteří za to můžou."
_______________________________________________________________________

Každý den při práci vidím, jak je dětství zásadní pro další náš život. Jako dospěláci často řešíme věci, informace, zažité a převzaté vzorce chování, které jsme získali jako děti.

Naučím vás, jak jednoduchým způsobem můžete přizvat do svého domova klid a pohodu a být šťastná vy i vaše děti. 

Zdeňka Šulcová

Jsem šťastná a spokojená žena, která miluje život a svojí rodinu. Dnes jsem nejen šťastnou maminkou, ale také i babičkou :-)

Mám doma spokojené a sebevědomé děti. Dělám práci, která mě baví, je mojí vášní a mým velkým koníčkem. Mám kolem sebe lidi, se kterými je mi fajn. Těším se ze života, protože dnes už vím, že všechny překážky, které přijdou, dokážu zvládnout.

Mám ráda lidi, učím je najít cestu, jak být ve svém životě šťastný a spokojený. Cítím, že to je můj talent, moje poslání a mám radost, když se mi to daří.

Jsem autorkou projektu SNADNÉ UČENÍ a již několik let pomáhám dětem a jejich rodičům zvládat různé životní situace. Učím je spolu - pracovat a spolu - komunikovat. Tak, aby dokázali společně i samostatně nalézt sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti. 

 

Jsem šťastná a spokojená žena, která miluje život a svojí rodinu. Mám doma spokojené a sebevědomé děti. Dělám práci, která je mou vášní, mým koníčkem. Mám kolem sebe lidi, se kterými je mi fajn. Těším se ze života, protože dnes už vím, že všechny překážky, které přijdou, dokážu zvládnout.

Bylo ale období, kdy to bylo opravdu těžké. Byla jsem na dně a nevěděla, jak dál. A tehdy jsem si uvědomila, že si děti zaslouží mít doma šťastnou mámu, která je dokáže milovat a dát jim spoustu lásky, na kterou čekají. Ne takovou, která se bude litovat, že se něco nepovedlo nebo která bude hledat viníky, kteří můžou za to, jak na tom dnes je. 

Pochopila jsem, že když je šťastná žena, pak jsou šťastné i její děti. Svůj život jsem zcela změnila. Možná je to to, co dnes  také hledáte.  

Naučím vás, jak jednoduchým způsobem můžete přizvat do svého domova klid a pohodu a být šťastná vy i vaše děti. 

MŮJ PŘÍBĚH

Již několik let pomáhám dětem a jejich rodičům zvládat různé životní situace. Učím je spolu - pracovat a spolu - komunikovat. Tak, aby dokázali společně i samostatně nalézt sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti.

Miluju artefiletiku a artetearapii, všelijaké tvoření, individuální nebo skupinovu práci s lidmi. Při svojí práci využívám právě tyto techniky, které ukazují lidem, jak najít cestu ke svému vnitřnímu JÁ.

Pomohu vám i vašim dětem stát se spokojeným a sebevědomým člověkem.

 


Dovolte mi představit se - jmenuji se Zdeňka ŠulcováIMG_1163 – kopie

 

Žena, v neposlední řadě manželka a matka dvou báječných dětí, které jsou mými nejlepšími učiteli. Děkuji za to, že vstoupily do mého života a daly mi možnost prožívat s nimi radosti i starosti, které nám do života přišly. Ukázaly mi, že když se chce, všechno je možné, že slovíčko „NEJDE“, prostě neexistuje. Nepřemýšlí o tom „CO KDYBY“, ale žijí právě TADY A TEĎ“.

... miluji  ŽIVOT, miluji  SVOJI RODINU, miluji SVOJI PRÁCI.

 Jsem šťastná a spokojená žena, která miluje život a svojí rodinu. Mám doma spokojené a sebevědomé děti. Dělám práci, která je mou vášní, mým koníčkem. Mám kolem sebe lidi, se kterými je mi fajn. Těším se ze života, protože dnes už vím, že všechny překážky, které přijdou, dokážu zvládnout.

 

Jsem potvrzením pravidla, že šťastná rodina, šťastní rodiče mají šťastné děti.

 

mazlete se

 

Toho, jak a co žiji dnes, si velice vážím a s pokorou přijímám, protože to tak vždycky nebylo.

Před lety jsem podnikala se svojí kamarádkou (tehdy jsem si myslela , že nejlepší). Nechci se rozepisovat o svých úspěších nebo neúspěších. Tenkrát to bylo zvláštní období, na jednu stranu krásné, protože se mi narodil syn, na kterého jsme hodně dlouho čekali, a na druhou stranu jsem zažila největší podraz svého života.

Jednoho krásného letního večera se rozhodla moje tehdejší kamarádka, společně se svým přítelem, že přestěhuje (jiným slovem vykrade) naší společnou provozovnu.

Tenkrát jsem si myslela, že je konec světa, vše co jsem budovala několik let, se mi rozpadlo během jedné jediné noci. Můj sen se zbořil jako domeček z karet, kamarádka mi zničila můj svět. Měla jsem pocit, že jsem o všechno přišla, že to dál nezvládnu, že už nic nemá cenu.

Zažila jsem spoustu bolesti, nechápala jsem proč.

Myslela jsem si, že do smrti budu muset splácet, protože mně zůstaly jen leasingové smlouvy, kde zbývalo zaplatit ještě dost vysokou částku za přístroje, které si tehdejší kamarádka přemístila do svého studia. Leasingové smlouvy si k nim však zapomněla vzít. Banku však bohužel nezajímá, kdo přístroj má, ale ten, kdo podepsal smlouvu a má tím pádem povinnost platit půjčky, a to jsem byla já.

Měla jsem tehdy dvě malé děti – synovi byl jeden rok. Nebylo to období, kdy by bylo možné začít cokoliv dělat. Můj manžel byl muzikant, takže možnost spolehnout se na to, že bude doma, když budu potřebovat, také nebyla. Musela jsem přemýšlet, jak začít fungovat a vydělávat. Připadala jsem si, jako ten, kdo všechno zkazil, život sobě, svým dětem… všem kolem. Dostala jsem se do stavu, kdy jsem měla pocit, že jsem k ničemu, že mě nikdo nepotřebuje.

Když jsem se ale podívala na svoje děti, věděla jsem, že si to nezaslouží. Naopak, děti si zaslouží mít doma šťastnou mámu, která je dokáže milovat a dát jim spoustu lásky, na kterou čekají. Ne takovou, která se bude litovat, že se něco nepovedlo nebo která bude hledat viníky, kteří za to můžou.


 Začala jsem proto hledat sílu a odvahu znovu začít. Honily se mi hlavou otázky.

    Jak začít? Jak to zvládnout?

Věděla jsem jen, že musím začít u SEBE!

Musím začít fungovat, splácet leasingy, které mi zůstaly, ale hlavně zvednout sama sebe.


Trochu to zkrátím: Zvládla jsem to, začala jsem pracovat v úplně jiném oboru, vše jsem se musela naučit od nuly. Tehdy jsem popřela všechny svoje bolesti, pocity a emoce, věděla jsem, že MUSÍM. Dokázala jsem to, ale moje cesta mě přivedla až k tomu, že přestalo fungovat, co bylo pro mě nejdůležitější. Byla jsem jako stroj, fungovala jsem na výkon. Zapomněla jsem žít.

Během cca deseti let jsem prošla několik výcviků, zabývala jsem se osobním rozvojem. Stále jsem hledala, co a jak udělat, abych byla spokojená a šťastná nejen já, ale i moje rodina, moje děti, každý její člen. Zkoušela jsem spoustu věcí, spoustu doporučení od různých zkušených lektorů, ale pořád to nebylo ono, nebyla jsem to JÁ. V práci jsem měla výsledky velmi dobré, dalo by se říci výborné, ale…


Neustále jsem hledala odpovědi na svoje otázky.

Proč si nevěřím? Proč si nevážím sama sebe?
Proč se neustále podceňuji? Bylo tam spousta Proč? …. Proč? … Proč?

Chtěla jsem být šťastná, ale nevěděla jsem jak na to.

Měla jsem manžela a dvě děti, přesto jsme žili tak nějak vedle sebe.


V roce 2010 přišla první myšlenka a rozhodnutí ZMĚNÍM SVŮJ ŽIVOT. Rozhodla jsem se zpracovat a spojit dohromady svoje několikaleté zkušenosti. Věděla jsem, že je to přesně to, co mám udělat. Vytvořila jsem jednoduchý systém pro rodiče a děti, aby společně vytvářeli šťastný a spokojený domov, místo, kde žijí spokojení a sebevědomí lidé. Místo, kde jsou si všichni rovni, kam se všichni těší a jsou tam moc rádi.


Zjistila jsem však, že je spousta lidí, kteří se zajímají o to, jak vychovat spokojené dítě, mít doma sebevědomého školáka, ale nevědí, jak a kde začít.

Dnes také vím, že nikdo za nás nic neudělá, že musíme vždy začít každý sám u sebe.

Proto jsem se rozhodla svoje zkušenosti předávat dál a sdílet je s ostatními. Zpracovala jsem pro vás informace tak, abyste je nemuseli hledat (tak jako já několik let) na spoustě kurzů a seminářů, ale mohli velmi jednoduchou a již několikrát vyzkoušenou cestou začít budovat svoje sebevědomí a spokojenost.

Začít tak žít svůj úžasný, radostný a naplněný život.


Možná dnes hledáte, tak jako jsem hledala já. Někdy máte pocit, že je toho tolik, že ani nevíte kde začít. Naučím vás, jak jednoduchým způsobem můžete přizvat do svého domova klid a pohodu. Naučím vás, rodiče a děti společně, jak komunikovat se svojí rodinou. Pomocí komunikace si nastavíte doma přesně to, po čem toužíte. Harmonii, radost, pohodu a klid.

A jak všichni víme, tam kde něco končí, také něco začíná. Znovu se vracíme k sobě. Pokud najdete svůj vnitřní klid, naučíte se respektovat nejen sebe, ale také vaše děti, budete se cítit spokojení jako rodiče a s vámi budou spokojené vaše děti. U vás doma zavládne pohodová atmosféra.

Jak na to najdete v e-booku 8+1 TIP... a "Život je radost" . Jsou zde rady, nápady a zkušenosti nejen moje, ale také mých klientů. Věřím, že tento e-book je přesně to, co hledáte :-). Napsala jsem ho proto, abyste už hledat nemuseli, mohli svoji energii věnovat sobě a svým dětem.

Na zkoušku si můžete stáhnout e-book ZDARMA, kde vás pro začátek seznámím alespoň s jedním tipem - Jak mít doma šťastné a spokojené dítě a být zároveň šťastný a spokojený rodič - tak jako jsem já.

zs-podpis