ARTETERAPIE a JÁ – překvapení, nadšení a slzy

Před několika lety jsem dostala možnost a příležitost seznámit se s artefiletikou a arteterapií. Protože se vždy snažím, vyzkoušet vše na vlastní kůži, abych věděla, jak metoda, technika či terapie fungují, pracovala jsem nejdříve sama na sobě, což činím vlastně neustále. Byla jsem překvapená, nadšená a velice často dojatá.

Přišlo překvapení, nadšení, dojetí a také slzy …

nadšení, dojetí, slzy

Problémy, emoce, starosti, vše co si nosíme ve svém nitru, dokážou pomocí výtvarného procesu vyplout
na povrch a získávají tím hmatatelný obraz. Obraz toho, co si řešíme uvnitř sami sebe. To vše se samozřejmě děje, pokud dokážeme být k sobě upřímní, jen tak se nám podaří najít odpovědi na otázky, které si nosíme uvnitř.

ČAA logo

Dnes jsem členkou ČAA – České arteterapeutické asociace

 

Arteterapii nesmírně miluju a mohu zodpovědně říct, že u všech svých klientů i návštevníků kurzů a seminářů, vidím a cítím, že setkání s arte vždy otevírá bránu k našemu nitru. Jedná se o velmi zajímavý proces, kdy je možné svobodně tvořit.

arte ženy obrázek

Tato práce má úžasné výsledky u lidí všech věkových kategorií.

 

Zvláště pak je krásná a zajímavá práce s dětmi, kdy jejich práce nikdo nehodnotí.  Vše, co se vytvoří, není na známky, ale je zaměřeno na zvědomění pocitů a myšlenek, které je při tvoření napadají. To vše se většinou děje ve skupině, kde dochází také ke sdílení, je zde vždy prostor pro zamyšlení se nad aktuálními problémy a možnostmi hledat společně jejich řešení. Na základě svých zkušeností mohu říci, že právě vytvoření příjemného prostředí je velmi důležitým bodem pro práci.

Pro děti také mám připravené  arte kurzy Arte hrátky pro děti aneb „Výtvarné  čarování“

nebo projekt SNADNÉ UČENÍ, který pomáhá dětem najít sebevědomí a projít dětstvím zlehka a s radostí. Rodičům ukazuje cestu, jak lépe pochopit pocity a emoce, a to nejen svých dětí. Velice ráda doporučuji společnou práci dětí a rodičů. V centru Radostník pořádáme spoustu zajímavých akcí.

 

cover ebook Zdarma

 

Pro rodiče jsem také napsala e-book Jak mít doma šťastné a spokojené dítě, který si můžete stáhnout ZDARMA ZDE

 

 

Pokud se pracuje v dětské skupině, práce je zaměřena na vyhledávání toho příjemného, toho co se daří, na dětské dovednosti a um. Práce slouží ke zprostředkování nových zkušeností, může pomoci změnit chování, lépe se začlenit do kolektivu. V uvolněné atmosféře pomáhá dětem najít si svoje místo a získat sebevědomí.

kurzy arte pro dospělé Arte hrátky pro ženy aneb „jak poznat sám sebe“ nebo ARTE ateliér

U dospělých je také kladený důraz na bezpečí skupiny, aby se člověk mohl v klidu ponořit do svého nevědomí.  Nemusí se vždy nutně jednat o terapii, můžeme tímto způsobem pracovat na svojí duševní hygieně. Každý máme jistě spoustu otázek, na které hledáme odpovědi.

Moji nejmladší klienti byli dvouletí caparti a horní hranice v podstatě neexistuje. Myslím, že nikdy není pozdě začít hledat a tvořit. V současné době jsme díky hektickému způsobu života zapomněli, jaká je to radost. Dovolme si otevřít dveře, najděme odvahu vstoupit do tohoto prostoru. Existuje spousta technik, metod a způsobů, jak začít. Vždy však musíme začít sami u sebe, to je první krok, který za nás nikdo neudělá.

Na této cestě vám přeji hodně štěstí, pokud budu moci být přítomna, bude mi ctí.

Zdeňka Šulcová

Zdeňka Šulcová
Už více než 10 let pracuji se ženami a ukazuji jim cestu, jak objevit samu sebe Pomáhám jim najít sílu a odvahu udělat svůj první krok a být šťastná a spokojená žena.   Jsem autorka a lektorka sebe-rozvojových kurzů pro vás, potkat se můžeme také na individuálních konzultacích. Pracuji s dospělými i dětmi. Jsem přesvědčená, že pouze šťastná máma může vychovat šťastné děti.   Setkat se můžeme také na živých kurzech, které pro vás připravuji. Provázím vás také on-line kurzy a podporuji ve FB skupině Šťastná a spokojená žena.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.