FOTKA jako terapie

Zdeňka Šulcová

Znáte to: „Pojď, já tě vyfotím.“ „Ne, mě ne, vyfoť děti. Já jsem teď přibrala, nejsem namalovaná, nejsem moc hezká, mám křivé zuby, nohy…“ Kolik máte na sobě míst, která nemáte rády, která byste změnily, vyměnily. Kolik máte vad na kráse a kolik takových chyb vidíte na svých fotkách. Už jste někdy přemýšlely, zda není možné, že je vidíte jenom vy?

Jak to všechno začalo?

Moje kamarádka dostala jako dárek focení v ateliéru, které absolvovala a byla z něj úplně nadšená. Vyprávěla, jak moc si ho užila. Fotografie, které mi přinesla ukázat, byly jedním slovem úžasné. Se zatajeným dechem jsem si je prohlížela, protože to, co jsem držela v ruce, nebyly jen fotky. Bylo to něco víc ‒ byl to příběh.

V duchu jsem si slíbila, že až oslavím kulaté narozeniny, seberu odvahu a nechám se také takto vyfotit.

Někdy stačí vyslat přání…

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

Paulo Coelho

Zažila jsem úžasné setkání s Gabrielou Homolovou. Gabriela je fotografka a já dostala pozvánku do projektu, který se chystá. Byla to nabídka, o které se říká, že se neodmítá. A co na to JÁ? Mojí první reakcí na tuto nabídku bylo, že ji nemohu přijmout, že do toho nemohu jít, protože já přece vůbec fotogenická nejsem.

Za pár dnů jsem si ale řekla: „ANO, půjdu do toho.“ Slíbila jsem si totiž, že rok 2021 pro mě bude nový, jiný a báječný… Chystám se na změny k lepšímu a tohle bude jeden z prvních kroků, které pro to udělám. Hned na začátek opravdu veliký výstup z mé komfortní zóny.

Co mě čekalo?

Několik hodin focení. Patřím k těm ženám, které se nefotí moc rády, dokonce bych řekla, že focení nemám vůbec ráda. Sama sobě se na fotkách moc nelíbím a návštěvy fotostudií nevyhledávám. Když se mám fotit na svůj web, tak to odkládám, občas dokonce i několik let.

Zdeňka Šulcová, artehrátky

Proč vám tohle všechno píšu?

Protože bych vás, všechny ženy, které o sobě pochybují (a je jedno z jakého důvodu), chtěla podpořit. Focení s profesionální fotografkou je moc krásný zážitek. Gabriela totiž umí vyfotit nejen vás, ale i vaši duši. A na fotkách Vám to bude opravdu moc slušet. I já jsem to zažila a samotnou mě to překvapilo. Nebylo to jen focení, bylo to pohlazení. Mám z focení velmi příjemný pocit, který si v sobě ponesu ještě hodně dlouho.

Všechno bylo už od začátku moc fajn a troufám si tvrdit, že takový příjemný zážitek může zapůsobit i jako forma určité terapie. Přijetí, poznání, uvědomění si…

A jak je to dál?

Jsem spokojená, nadšená. Prohlížím si hotové fotky a hlavou se mi honí: „Ta paní na fotkách je taková něžná, opravdová a krásná… To jsem já? Takhle mě vidí někdo, kdo mě vůbec nezná?“

Gabriela mi díky svojí práci a svým fotkám ukázala něco, co se na sobě učím vidět. A nejen já, učím to také ženy, pro které připravuji kurzy a semináře. Gabriela pohladila moji duši a probudila ženu, tu něžnou, křehkou, kterou v sobě nosím.

Děkuji, s láskou a úctou přijímám, a moc ráda doporučím všem ženám.

Zdeňka Šulcová

Jsem arteterapeutka, lektorka sebe-zkušenostních a sebe-rozvojových kurzů a seminářů. Pomáhám ženám najít cestu ke spokojenosti. Najít a využít svůj potenciál a sílu. Objevit svoji krásu. Tvořit si život podle svých představ. Být sama sebou. Věřím, že pouze šťastná a spokojená žena může vychovat šťastné a spokojené děti.

Zdeňka Šulcová
Už více než 10 let pracuji se ženami a ukazuji jim cestu, jak objevit samu sebe Pomáhám jim najít sílu a odvahu udělat svůj první krok a být šťastná a spokojená žena.   Jsem autorka a lektorka sebe-rozvojových kurzů pro vás, potkat se můžeme také na individuálních konzultacích. Pracuji s dospělými i dětmi. Jsem přesvědčená, že pouze šťastná máma může vychovat šťastné děti.   Setkat se můžeme také na živých kurzech, které pro vás připravuji. Provázím vás také on-line kurzy a podporuji ve FB skupině Šťastná a spokojená žena.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.