Nikdy neříkej NIKDY

Je začátek května a rok 2018 má už jednu svoji čtvrtinu za sebou. Před chvilkou začal a už zase pádí svým rychlým tempem. Na jeho začátku jsem si, možná jako někteří z vás, udělala svoji „Mapu přání“ nebo chcete-li “Vision board”. Dokonce jsem pro zájemce uspořádala i moc pěkný kurz, v němž se naučili mapu vytvořit a následně si ji odnesli domů.

přání 1

„Mapa přání” je mapa tužeb a snů, nových plánů a možná i předsevzetí. Každému přání a touze po změně v životě však musíme jít naproti, nestačí si jenom přát, musíme pro jejich uskutečnění také něco udělat. A někdy naše přání vycházejí i z toho, čemu jsme na začátku vůbec nevěřili a možná to i odmítali.

 

Chtěla bych vám vyprávět svůj příběh o tom, jak jsem něco nechtěla a dneska to naopak miluju, příběh, který jsem nazvala „Nikdy neříkej NIKDY“.

 

Také to znáte? Také jste si už někdy řekli NIKDY?

 

Já ano. Svůj příběh dnes vyprávím s úsměvem, protože to moje NIKDY je teď mojí velikou VÁŠNÍ. Možná tím oslovím i vás, možná si najdete to svoje NIKDY, možná pochopíte svoje odmítání. A možná rozpoznáte, že je to jenom převlečený strach, který vás ochromuje a vy si pak vytváříte pro sebe alibi.

Jak to vlastně začalo?

Bylo nebylo… před šesti lety měla naše kobylka veliké dýchací problémy, trápí ji astma. Já nejsem vůbec zastáncem léků pro lidi, natožpak pro zvířata, navíc měla stát léčba tisíc korun měsíčně. Lékař rozhodl: budeme každý měsíc píchat kortikoidy, jiné řešení už nevidím. S tímto způsobem léčby jsem však nesouhlasila. Moje známá, která provozuje hipoterapii, mi poradila jiný postup léčení: „To určitě zvládnete, máme s tím úžasné zkušenosti. Sežeň si ,jednatřicítku´ od JUSTu a uvidíš, kobylce se uleví.”

Tak fajn, řešení přece jenom existuje! Ale kde mám tu “úžasnost” sehnat? Chvíli jsem tedy pátrala, ale nikoho v okolí jsem neznala. A tak jsem hledala na webu. Našla jsem tam oficiální stránky společnosti JUST, domluvila si schůzku a bylo to… Nebo nebylo? Spíše nebylo…

Na schůzce jsem se dozvěděla spoustu informací, produkty se mi líbily. „Jednatřicítku“ jsem měla možnost si koupit a s ní i další produkty, které v naší rodině určitě využijeme. Švýcarská kvalita – ano, tomu věřím, ale prosím vás, hlavně ode mě nic nechtějte. Spolupracovat s vámi určitě nebudu.
Já nemám čas nikam chodit, nikomu nic nabízet. NE, NE NE! To není nic pro mě.

Uplynuly tři roky, já jsem průběžně objednávala úžasnou „jednatřicítku“ a nějaké další produkty, které si naše rodina zamilovala. Někdy jsem předala svoji zkušenost lidem kolem sebe, občas jsem nějaký výrobek od JUSTu doporučila svým zákazníkům. Vyprávěla jsem, jak léčíme naši kobylku, ale opravdu nic víc. Vždyť já přece nechci, řekla jsem NIKDY! Ale proč? Čemu já se vlastně tak bráním?

A jak to bylo dál?

Oslovila mě jedna paní, prý ví, že spolupracuji s firmou JUST a ona by chtěla také. Navrhla jsem jí, ať si pro spolupráci najde někoho jiného, protože já “nic nedělám”, nemám žádné znalosti, jen pár našich rodinných zkušeností. Paní však odpověděla, že to je přesně to, co potřebuje :-).

Doporučila jsem jí, že bude lepší, když se obrátí přímo na firmu, protože tam bude jistě někdo fundovanější než jsem já. Vždyť já ani nevím, jak se to dělá! Já to přece NIKDY dělat nebudu!

Kdo mě zná, ví, že na náhody nevěřím.
Paní prostě řekla, že chce, abych to byla já, tak to jsem já.

duše 4

Jak to celé pokračovalo?

Přesně tak, jak jsem říkala od začátku: další rok jsem nedělala nic. Jela jsem si dál ve svém tempu – nedělala jsem nic, realizovala jsem se ve svých aktivitách, kurzech a dalších činnostech. Na paní jsem tak trochu zapomněla a ona na mě nejspíš také.

Ale pak přišel leden 2015 a zvoní mi telefon: „Jé, dobrý den, dlouho jsme se neslyšely (určitě několik měsíců, možná rok). Co pro vás mohu udělat?” Paní říká, že zjistila, že se v Plzni konají schůzky lidí, kteří spolupracují s JUSTem a tam je možné se dozvědět spoustu informací. Půjdeme tam spolu? NE!!! Já nikam nejdu, to už jsem přece řekla na začátku. NIC NEBUDU DĚLAT! Ale ona na to, že by tam se mnou chtěla jít, protože já jsem jí přece pomohla, aby mohla s firmou spolupracovat. SAKRA, tak to bych asi jít měla. Tak dobře, půjdu…, ale jenom jednou.

A bylo to, tak to všechno začalo…

Na každé schůzce, mimochodem velmi příjemné, jsem se dozvídala spoustu zajímavých informací. Nejen o produktech, ale i celkově o zdraví, o bylinkách a o věcech, které mě opravdu zajímají. Tyto poznatky jsem mohla předávat dál, doporučovat a zkoušet nové tipy. Naprosto přirozeně, vždyť to tak dělám normálně :-). Začalo mě to všechno bavit.

A jak to dopadlo? Jsem člověk, který když se rozhodne a začne něco dělat, tak to dělá pořádně. Neumím dělat věci napůl a tak je někdy raději nedělám vůbec. Píše se rok 2018, je začátek května, a jsou to už tři roky, co jsem poprvé byla na schůzce. Ano, dnes za to děkuji, a věřte mi, že mám za co.

Paní z tohoto příběhu se jmenuje Karolína a dnes je to moje přítelkyně a úžasná kamarádka. JUST je součástí mojí práce, kterou dělám s láskou. Mám kolem sebe bezvadné lidi, které jsem díky němu mohla potkat. A díky této partě být tam, kde dnes jsem. Jsem součástí příběhů a věřím, že dělám opravdu to, co stojí za to. A to jsem na začátku říkala NIKDY!

Jedna rada na závěr: Nikdy neříkejte nikdy.

Vždycky stojí za to všechno vyzkoušet, ať je to cokoliv. Protože udělat chybu a říct: „Tohle už nechci!” je lepší než říct: „Proč jsem neměla odvahu to zkusit?”

Držím vám palce, ať se plní vaše sny, kterých jste se možná báli, možná ze začátku snem raději ani nebyly. Otevřete svoje srdce všemu, co je kolem vás, co vás láka a co se vám líbí.

S láskou Z.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.